II PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY NA sprzedaż niezabudowanej nieruchomości rolnej, położonej w obrębie Małkocin, oznaczonej numerem działki 119
OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Wójt Gminy Stargard Szczeciński ogłasza:
II PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY NA:
sprzedaż niezabudowanej nieruchomości rolnej, położonej w obrębie Małkocin, oznaczonej numerem działki 119 o pow. 0,33 ha, posiadającej urządzoną księgę wieczystą SZ1T/00050179/3.
Cena wywoławcza nieruchomości - 8 300,00 zł
Nieruchomość o kształcie zbliżonym do trójkąta, niezabudowana. Teren pofałdowany, niezagospodarowany, miejscami porośnięty gęstymi zakrzaczeniami. Dojazd do nieruchomości utrudniony, drogą gruntową częściowo zaoraną.
Plan zagospodarowania przestrzennego gminy Stargard Szczeciński dla terenu działki nr 119 położonej w obrębie Małkocin przestał obowiązywać z dniem 31 grudnia 2002 r.
Zgodnie z ewidencją gruntów prowadzoną przez PODGiK w Stargardzie Szczecińskim grunty są oznaczone symbolem użytku: PsIII (0,17 ha), PsIV (0,16 ha).
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Stargard Szczeciński przewiduje teren, na którym zlokalizowana ww. działka jako „grunty orne, użytki rolne podlegające ochronie wyłączone z zabudowy mieszkaniowej, dopuszcza się zabudową zagrodową i obiekty służące produkcji rolnej”.
Nieruchomość nie posiada obciążeń oraz jest wolna od zobowiązań.
Wadium w pieniądzu w kwocie 830,00 zł należy wnieść do kasy Urzędu Gminy Stargard Szczeciński lub na konto Bank PEKAO I O/ Stargard 42124039011111000042165187, najpóźniej do dnia 19.01.2015 r. (w tytule wpłaty należy wpisać dane uczestnika przetargu oraz numer i obręb działki, której wpłata dotyczy).
Za datę wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek Urzędu Gminy Stargard Szczeciński lub do kasy Urzędu Gminy Stargard Szczeciński.
Przetarg odbędzie się 23.01.2015 r. o godz. 1300 w siedzibie Urzędu Gminy Stargard Szczeciński przy ul. Rynek Staromiejski 5, w sali konferencyjnej urzędu.
Wysokość minimalnego postąpienia - o wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Warunkiem udziału w przetargu jest wniesienie wadium oraz okazanie Komisji:
-
dowodu wniesienia wadium,
-
w przypadku osób fizycznych - dowodu tożsamości,
-
w przypadku osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej a podlegających wpisom do rejestrów - aktualnego wypisu z właściwego Rejestru Sądowego, właściwych pełnomocnictw, dowodów tożsamości osób reprezentujących podmiot.
Aktualność wypisu z rejestru powinna być potwierdzona w sądzie w okresie 3 miesięcy przed datą przetargu
Uczestnicy biorą udział w przetargu osobiście lub przez pełnomocnika. Pełnomocnictwo wymaga formy pisemnej. Małżonkowie biorą udział w przetargu osobiście lub okazując pełnomocnictwo współmałżonka. (wzór pełnomocnictwa)
Wadium wniesione przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium pozostałych uczestników przetargu zostanie zwrócone, nie później niż przed upływem 3 dni od dnia zakończeniu przetargu, na podstawie pisemnej dyspozycji wpłacającego.
Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się od zawarcia umowy uczestnika, który przetarg wygrał.
Osoba, która zaoferuje najwyższą cenę, będzie zobowiązana do jej wpłacenia najpóźniej do dnia podpisania umowy notarialnej.
Nabywca na własny koszt ustala granice nieruchomości. Sprzedający sprzedaje nieruchomość zgodnie z wyrysem z mapy ewidencyjnej oraz wypisem z ewidencji gruntów i budynków, wydanymi przez Starostę Stargardzkiego.
W przypadku istnienia w granicach działki sieci uzbrojenia technicznego nabywca zapewni służbom specjalistycznym swobodny do nich dostęp w celu ich konserwacji, a w przypadku kolizji z planowaną inwestycją przełoży na własny koszt i we własnym zakresie, w uzgodnieniu z właścicielami sieci.
Wycinka występującego w granicach nieruchomości wartościowego drzewostanu, kolidującego z inwestycją, będzie mogła nastąpić po uzyskaniu pozytywnej decyzji administracyjnej. Koszty wycinki ponosi nabywca nieruchomości.
Nabywca nieruchomości wraz z gruntem przejmie obowiązek usunięcia z terenu ewentualnych bezumownych użytkowników.
Nabywca przejmuje nieruchomość w stanie istniejącym.
Cudzoziemcy (w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców - Dz. U. z 2004 r., Nr 167, poz. 1758 z późn. zm.) w przypadku wygrania przetargu zobowiązani są przed zawarciem umowy notarialnej uzyskać zezwolenie ministra właściwego do spraw wewnętrznych na nabycie nieruchomości, w przypadkach, gdy zezwolenie jest wymagane.
Koszty notarialne i sądowe w całości ponosi nabywca nieruchomości.
Przed przystąpieniem do przetargu należy zapoznać się z dokumentacją dotyczącą nieruchomości.
Szczegółowych informacji udziela Referat Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa pok. 310, tel. 091 561 34 15.
Wójt Gminy zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z uzasadnionych przyczyn.
Metadane - wyciąg z rejestru zmian
Akcja | Osoba | Data |
---|---|---|
Dodanie dokumentu: | Robert Lange | 23-12-2014 10:36 |
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: | Roman Kinasz | 23-12-2014 |
Ostatnia aktualizacja: | Robert Lange | 23-12-2014 10:44 |